بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ چیست؟ افزایش درامد تا 300 درصد با کوچینگ کسب و کار

چرا به یک بیزینس کوچ در کنارتان نیاز دارید؟

بیزنس کوچینگ یکی از جدیدترین مفاهیمی است که در کسب و کارها پیاده سازی میشود و 3 سالی است که آموزه های بیزینس کوچینگ به ایران راه پیدا کرده است. اما بیزنس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ چیست؟

کوچینگ فرایندی است که به شما در رسیدن به مسیر دلخواهتان ( وضعیت مطلوبتان) در زمان بسیار کوتاه کمک میکند. تا موفقیتی را که در زندگی خوهان آن هستید بدست آورید.فرایندی که به تنهایی نمیتوانید به ان دست پیدا کنید.

بیزینس‌ کوچ‌ها معمولا کارآفرینان باتجربه‌ای هستند و بیشتر آنها خودشان صاحب کسب و کار هستند، این افراد با بهره‌گیری از هوش، استعداد و مجموعۀ تجاربشان مسیر موفقیت کسب و کارها را ترسیم می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا موفق شوند و به اهداف تجاری خود برسند. به این فرآیند بیزینس کوچینگ می‌گویند.

به طور مثال اگر شما قصد داشته باشید تنیس یاد بگیرید داشتن یک مربی تنیس قطعا خیلی بهتر میتواند به شما کمک کند تا این مهارت را سریع تر بیاموزید.

اما نکته ای که وجود دارد این است که بیزینس کوچ اصول کوچینگ را می داند و قصد ندارد همچون مشاور یا منتور برای کسب و کار نسخه ای را تجویز کند.بلکه او کاری میکند تا شما خودتان به بهترین راه حل ممکن که مناسب شماست دست پیدا کنید.

چرا به یک کوچ نیاز داریم؟

شا به عنوان یک صاحب کسب و کار خیلی اوقات احساس تنهایی میکنید و تصمیم گیری برای شما سخت میشود.در این صورت برای راهنمایی به چه کسی مراجعه میکنید؟شما قطعا نمیتوانید از زیردستان خود تقاضای مشاوره کنید.

یک مربی با تجربه شاید با ارزش ترین منبع در دسترس صاحبان مشاغل باشد. استخدام یک بیزینس کوچ می تواند به مدیران عامل کمک کند تا راهنمایی های شخصی مورد نیاز خود را برای انجام انتخاب های دشوار لازم برای ایجاد یک شرکت موفق کسب کنند.

اما یک بیزینس کوچ در موارد زیر نیز به شما کمک میکند

1.بهینه سازی عملکرد

2.رسیدن به بیشترین توانایی های بالقوه

3.افزایش اعتماد به نفس

4.شناسایی نقاط ضعف و قوت

5.بهبود استراتژی های مدیریتی

6.ایجاد تعادل بین کار و زندگی

بیزنس کوچینگ یک فرایند است

کوچینگ فرایندی است که در ان کوچ با قدرت سوال و گوش دادن فعال به شما کمک میکند تا به پاسخ خاص خودتان دست پیدا کنید و این پاسخ بهترین راه حل است. چون شما متخصص کسب و کار خودتان هستید. به نظر بسیاری از بزرگان کسب و کار کوچینگ مدل رهبری آینده است.

بیزینس کوچینگ چیست
بیزینس کوچینگ چیست

چه کسانی میتوانند از کوچینگ بهره مند شوند؟

1.تیم های کاری

2.بازنشستگان

3.رهبران تازه کار

4.کار آفرینان

5.مدیران ارشد

6.افراد مستعد

7.نیروهای تازه استخدام

8.صاحبان کسب و کار

اصلا فرقی نمی‌کند که یک آبنبات فروشی کوچک در خیابان تجریش داشته باشید یا یک فروشگاه پوشاک بزرگ با بیش از صد پرسنل را مدیریت ‌کنید. در هر حالت مزایا و قابلیت‌های فوق‌العاده بیزینس کوچینگ قطعا به رشد کسب و کار شما کمک زیادی خواهد کرد.

راه اندازی کسب و کار شاید به نظر یک فرآیند انفرادی به نظر برسد. اما مانند تمام تجربه‌های دیگر زندگی، داشتن یک مربی که شما بتوانید به او اتکا کنید، یکی از ارزشمندترین منابع در دسترس برای صاحبان کسب و کار است؛ به خصوص که در این زمینه منابع بسیار کمی وجود دارد که واقعا بتوانند به پیشرفت شما کمک کنند.

چرا باید مربی داشته باشید؟

ما با تمام وجود به این باور داریم که سریعترین و بهترین راه برای موفقیت و پیشرفت شغلی شما داشتن مربیان با تجربه و بزرگ است. این مهم‌ترین چیزی است که باعث رشد کسب و کار شما می‌شود. بیزینس کوچ به شما، تیم اجرایی و مدیران کمک می‌کند که اهداف خود را واضح‌تر بشناسید و تصویر درست‌تری از برند خود داشته باشید. در حقیقت بیزینس کوچینگ مجموعه‌ای از استراتژیهایی است که قدم به قدم شما را در مسیر موفقیت در کسب و کار قرار می‌دهد.

هر نقطه از مسیر کسب و کار شما که دچار ایراد شود یا به مشکلی بر بخورد، وظیفل بیزینس کوچ است که برای حل مشکل شما را راهنمایی کند.

تفاوت بیزینس کوچ با منتور چیست؟

به دلیل جدید بودن بیزینس کوچینگ معمولا افراد کوچ را با مشاور یا منتور اشتباه میگیرند.درست است که هر دوی این افراد سال ها تجربه خود را به روی میز میگذارند اما بزرگترین تفاوت میان کوچ و منتور این است که منتور تمرکزاش بر نصیحت کردن و نسخه دادن است در حالیکه به صاحب کسب و کار کمک میکند تا خودش مسیر درست را بیابد و برنامه ریزی کند.در این حالت مسئولیت پذیری صاحب بیزینس و نیز احتمال موفقیت بیش تر خواهد بود.

اصلا چرا بیزینس کوچینگ؟

کتاب های بسیار زیادی برای رشد کسب و کار نوشته شده است.درباره چالش های کسب وکارهای مختلف مثل کمپانی های بزرگ دنیا و رفع چالش شان کتاب نوشته شده است.اما آیا چالش شما با انها یکی است؟کسب و کارشما منحصر به فرد است و پاسخ شما نیز منحصر به فرد خواهد بود.همچنین شما قادر نیستید تمام کورس های کسب و کار دنیا را بگذرانید یا کتاب بخوانید.شما باید بتوانید نقاط ضعف و چالش های بیزنس خود را مشخص کرده و انحصارا برای چالش هایتان به پاسخ برسید.

 

بیزینس کوچینگ مسیح جوادی

دوره های مختلف بیزینس کوچینگ در کشور در حال برگزاری است همچون بیزینس کوچینگ ماهان تیموری،دکتر معظمی،اقای امامی و … که بنده در دوره اقای مسیح شرکت کردم.این دوره از نظر بنده خیلی عالی و حرفه ای برگزار شد.

از جایی که بنده در حوزه بازاریابی و کسب و کار اینترنتی فعالیت دارم طبیعتا بخشی از مطالب دوره را میدانستم.اما مهم ترین نکته وجود کارهای عملی در این دوره،حضور کوچ های همراه،تاکید بر شبکه سازی، گرفتن بازخورد و اشتراک گذاری تجربیات افراد شرکت کننده در این دوره بود.

یکی از تاثیراتی که کوچینگ کسب و کار برای شما به ارمغان می آورد،اگاهی است.شما به کمک ابزار بوم مدل کسب و کار متوجه میشوید که در چه نقاطی از کسب وکار خود ضعف دارید.

کوچینگ یا به عبارت دیگر کوچ به شما آگاهی می دهد و شما متوجه گره های کور کسب و کار خود میشوید.

هزینه دوره بیزینس کوچینگ

هزینه این دوره ای که بنده شرکت کردم 10 میلیون تومان بود.

فعالیت کنونی بنده به عنوان کوچ کسب و کار

تخصص اصلی بنده مارکتینگ است و الان به صورت تخصصی کوچ بازاریابی هستم و درحالت کلی تر کوچ کسب و کار.جلسات کوچینگ بنده به صورت خصوصی و گروهی برگزار میشود.اگر شما نفر صاحب بیزینس هستید میتوانید از این جلسات استفاده کنید. یا میتوانید جلسات را برای تیم های سازمان خود برگزار کنید.

یک جلسه رایگان کوچینگ در خدمت شما هستیم

برای شروع بیزنس کوچینگ بهتر است ابتدا آن را تست کنید.چه چیزی بهتر از یک جلسه رایگان حضوری را غیر حضوری؟

این جلسه در مدت 1 ساعت برگزار میشود. در این جلسه یکی از چالش های کسب و کارتان را با کمک یکدیگر باز میکنیم و در پایان جلسه پاسخ و راه حلی برای این مشکل تان خواهیم داشت.پاسخ نهایی به صورت برنامه اقدامی در اختیار شما قرار میگیرد.

برای رزرو جلسه رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید

چرا بیزینس کوچ استخدام کنیم؟

آیا احساس می کنید چیزی هست شرکت شما را از رسیدن به پتانسیل کامل خود باز می دارد؟ در این صورت ممکن است زمان استخدام  یک بیزینس کوچ باشد. در اینجا سه علامت گفتنی وجود دارد که می توانید از کوچینگ کسب و کار بهره مند شوید:

شما اغلب آرزو می کنید که بتوانید مواردی را به شخصی واگذار کنید ، اما مطمئن نیستید که چه کسی!

مثلا فکر می کنید باید تیم خود را بزرگ تر کنید ، اما مطمئن نیستید چه کسی را اضافه کنید. یکی دیگر از نمایندگان فروش؟ مدیر بازاریابی؟ یک متخصص پشتیبانی سیستم؟

شما مرتباً فکر می کنید ، “اگر من فقط به این سؤال پاسخ می دادم ، موفق تر می شدم.”

شما معتقدید که شرکت شما می تواند کارهای بیشتری انجام دهد و بهتر باشد ، اما مطمئن نیستید که چگونه

مهم ترین سرفصل های بیزینس کوچینگ

  • کوچینگ فروش

در حال حاضر چه اقداماتی را برای جذب مشتری جدید انجام میدهید؟چه اقداماتی را برای فروش مجدد به مشتریان قبلی انجام میدهید؟ و همچنین در جهت اینکه مشتریان تان برای شما بفروشند چه اقداماتی انجام میدهید؟

این 3 سوال قدرتمندی که مطرح شد از مهم ترین بخش های کوچینگ فروش است.یکی از خدمات کوچینگ کسب و کار توسط امید اصغری همین بحث کوچینگ فروش است.

  • کوچینگ تبلیغ نویسی

تا حالا به بحث تبلیغ نویسی فکر کرده اید؟ اصلا تابحال چنین عبارتی را شنیده اید؟

آمار جهانی وجود دارد که وقتی شما تبلیغ میکنید در حالت عادی اگر تبلیغ خوبی نوشته باشید نرخ تبدیل 1 درصد است.یعنی از 100 نفر 1 نفر در جهت تبلیغ شما اقدام می کند(تاکید میکنم اگر تبلیغ خوبی نوشته باشید) اما با کوچینگ تبلیغ نویسی و استفاده از تبلیغ نویسی احساسی که با عنوان نسل سوم تبلیغ نویسی معروف است نرخ تبدیل شما می تواند تا 10 درصد هم افزایش پیدا کند.

یعنی به ازای هر 100 نفر 10 نفر در جهت تبلیغ تان اقدام میکنند.چطور است؟شما با همان هزینه قبلی 10 برابر فروش بیشتری داشته باشید! این کاری است که امید اصغری به عنوان بیزینس کوچ که تخصص تبلیغ نویسی دارد میتواند برای شما انجام دهد.

  • کوچینگ مدیریت منابع انسانی

خیلی از صاحبان کسب و کار هیچ درکی از مدیریت کارمندان شان ندارند.آیا کارمندان شما به کسب و کار شما وفا دارند؟آیا کارمندان تان با بالاترین توانشان برای شما کار میکنند؟ آیا بازدهی شان مناسب است؟آیا کارمندان تان در جای مناسب شان فعالیت می کنند؟آیا تیپ شخصیتی کارکنان تان با وظایفی که عهده دار هستند مطابقت دارد؟

امید اصغری به عنوان بیزینس کوچ میتواند به شما کمک کند تا بالاترین بازدهی را از کارمندان تان بگیرید.کوچ حرفه ای به شما کمک میکند برای سوالات بسیار مهم بالا پاسخ و راهکار داشته باشید.

  • سیستم سازی کسب و کار

سیستم سازی کسب و کار به این معنی است که اگر شما بالا سر بیزینس تان نباشید بازهم به خوبی مجموعه شما بچرخد و درامد تان ثابت و حتی رو به افزایش باشد.آیا کسب و کار شما سیستم سازی شده است؟ آیا اگر یک هفته سرکار نروید کارتان به خوبی پیش می رود؟

سیستم سازی یکی از کلیدی ترین مباحث کوچینگ کسب و کار است که باید به آن توجه کنید.بیزینس کوچ به شما کمک میکند که کسب و کارتان را سیستم سازی کنید.

  • تحلیل کسب و کار و تدوین استراتژی

آیا کسب و کار خود را تحلیل کرده اید؟ وضعیت موجود و وضعیت مطلوب خود را می شناسید؟ برای رسیدن از وضعیت موجود به وضعیت مطلوبتان چه استراتژی دارید؟

استراتژی شما چیست؟

استراتژی از نغییر بسته بندی محصولات گرفته تا ارائه یک محصول جدید در یک بازار جدید را شامل شود.بهترین استراتژی جهت رشد کسب و کارتان باشد.به عقیده امید اصغری،نداشتن استراتژی اصلی ترین دلیل شکست خوردن کسب وکارهاست.

بیزینس کوچینگ

دوست دارید توسط یک کوچ حرفه ای کوچ شوید؟

میتوانید یک جلسه رایگان بیزینس کوچینگ را با امید اصغری تجربه کنید تا پاسخ های بسیار روشن و استراتژیک برای چالش های بیزینس تان دریافت کنید.

امید اصغری

امید اصغری هستم کمکتون میکنم با بازاریابی انلاین بیشتر بفروشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا