اینستاگرام مارکتینگ

تبلیغات در اینستاگرام : 4 راز مهم تبلیغات موثر در اینستاگرام چیست؟

چطور با کمترین هزینه بیشترین فالوور را جذب کنیم؟

روزانه افراد زیادی در دایرکت اینستاگرامم از بنده سوال میپرسن و درباره تبلیغات در اینستاگرام درخواست مشاوره دارند.

و سوال رایج هم این است که چطور باید تبلیغ کنیم؟

خیلی از افراد را دیدم که میخوان در اینستاگرام تبلیغات کنند اما با اشتباهاتی که میکنند پول خود را هدر می دهند.

پیشنهاد مقاله: آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

اگر شما هم صاحب کسب و کار باشید حتما به فکر تبلیغات در اینستاگرام افتاده اید. احتمالا افرادی را دیده اید که از اینستاگرام درامد های بسیار هنگفتی دارند و شما هم به این فکر افتادید که با تبلیغات اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید.

طراحی تبلیغ موثر برای تبلیغات در اینستاگرام

 

طراحی درست تبلیغ، یعنی اینکه

1.ما تبلیغ خود را به کدام پیج بدهیم،

2.بنر تبلیغاتی یا ویدیو تبلیغاتی ما به چه صورتی باشد،

3.انتهای ویدیو و در کپشن چه دعوت به اقدامی داشته باشیم

4. و بعد از اینکه افراد وارد پیج ما شدن چه کارهایی را انجام دهیم

این موارد تاثیر بسیار بسیار زیادی بر موثر بودن تبلیغات ما در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد.

در ادامه مقاله بیشتر و با جزئیات بیشتر راجع به این موارد صحبت خواهیم کرد.

ممکن است شما تصمیم بگیرید که 1 میلیون تومان تبلیغ بدهید اما اگر تصویر کاور ویدیو شما و پیجی که انتخاب کرده اید درست نباشد شاید کل این 1 میلیون تومان از بین برود.

بنابراین احتمالا متوجه شده اید که تبلیغات موثر در اینستاگرام فرمول دارد. پس بیایید بررسی کنیم

مرحله اول : انتخاب پیج مناسب و به اندازه کافی بزرگ

اولین نکته این است پیجی که انتخاب میکنید باید به اندازه کافی فالوور واقعی داشته و بزرگ باشد.خیلی از صفحاتی که در اینستاگرام میبینید فالوور فیک یا تقلبی خریده اند و به کمک انها سعی دارند خودشان را بزرگ جلوه دهند.

از کجا بفهمیم فالوورهای یک پیج واقعی است؟

1-مقایسه تعداد فالوور با تعداد لایک

تبلیغات موثر در اینستاگرام

همانطور که مشاهده میکنید اینجا با پیجی روبه رو هستیم که 70 هزار فالوور دارد اما فقط 20 لایک میخورد.تقریبا تمام فالوورهای این پیج فیک است.

حالا اگر شما به این نکته دقت نکنید پس پول تان هدر میشود.

تعداد لایک طبیعی برای هر پست چقدر است؟

سوال مهمی است.

به طور میانگین عدد طبیعی برای تعداد لایک پست های صفحه حدود 16درصد تعداد فالوورها است.

یعنی حدودا 16 درصد کاربران پست شما را لایک میکنند.

دقت کنید برخی پست ها که به اکسپلور میروند تعداد خیلی بیشتری لایک میشوند و باید حواستون جمع باشه.

به طور مثال در پیج خود من با 2000 فالوور پستم به اکسپلور رفت و نزدیک به 10000 ریچ خورد و 400 لایک!

در این حالت 91 درصد بازدید کنندگان پست فالوور پیج نبودن.

2-مقایسه تعداد فالوور با کامنت

وقتی پیجی 50هزار فالوور واقعی داشته باشد اینکه تعداد کامنت کمی داشته باشد غیر طبیعی است و بازدهی مناسبی برای تبلیغ شما ندارد.چون تعامل این پیج به شدت پایین است.

چون این روزها همانطور که فالوور فیک وجود دارد لایک فیک و کامنت فیک هم وجود دارد.متاسفانه!

پس خوب دقت کنید.

در مواردی هم شاهد هستیم که تعداد کامنت زیاد است اما اگر چند تاش رو بخونید متوجه میشوید که کامنت ها غیر طبیعی بوده و توسط ربات های اینستاگرام ارسال شده است.

پس اصلا سمت این گونه پیج ها نروید.

3-چک کردن فالوورهای پیج

اگر تعداد فالوور،لایک و کامنت با هم جور بود حالا باید فالوورهای پیج را چک کنید.

خیلی وقتا با پیج هایی روبه رو میشوید که فالوور بالا،لایک کافی و کامنت کافی هم دارند اما باز ممکن است فیک باشند.

فالوورهای پیج رو چک کنید. اگر بیش تر شان اسم های واقعی نداشتند،تصویر پروفایل نداشتند،پست نگذاشته بودند احتمال زیاد این اکانت ها فیک یا غیر واقعی هستند.

4.محاسبه اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل

نرخ تعامل مناسب برای تبلیغات در اینستاگرام چقدر است
نرخ تعامل مناسب برای تبلیغات در اینستاگرام چقدر است

برای این مورد ابزارهایی وجود دارد که ما برای انتخاب دقیق تر پیج های تبلیغاتی ازش استفاده میکنیم.مثلا ممکن دو پیج وجود داشته باشد با 100 کا فالوو واقعی.قیمت های تبلیغاتی هم یکسان است.به کدام تبلیغ میدهید؟

اینجا نرخ تعامل یا همان اینگیجمنت ریت نقش اصلی را دارد.

ویژگی مهم دیگر پیج برای تبلیغات در اینستاگرام

صفحه ای که میخواهید به آن تبلیغ بدهید باید تا جای ممکن تخصصی باشد.

خیلی مهم است که مخاطب هدف شما کیست؟ مثلا شما میخواهید مانتو زنانه بفروشید

باید در پیجی تبلیغ بدهید که اکثر مخاطبان اش خانم هستند مثلا صفحه ای در زمینه جاهاز عروس میتواند برای شما مناسب باشد.ولی یک صفحه بدنسازی مردانه هیچ برگشت سرمایه ای برای شما نخواهد داشت حتی اگر که فالوور واقعی و زیاد یا تعامل بالا داشته باشد.

سعی کنید به صفحاتی تبلیغ بدهید که در یک زمینه خاص فعالیت می کنند.

مرحله دوم : انتخاب و ساخت بنر تبلیغاتی مناسب

اگر به بزرگترین و بهترین صفحه اینستاگرام تبلیغ بدهید اما بنر مناسبی نداشته باشید هیچ فالووری جذب شما نخواهد شد. من قبلا این اشتباه را انجام داده ام،پس شما دیگر تکرار نکنید.

بنر تبلیغاتی شما یا کاور ویدیو تبلیغاتی شما باید کاملا برجسته و خاص باشد و توجهات رو به خود جلب کند. بنر شما باید با مخاطب صحبت کند و برایش پیام داشته باشد.

اگر بنر شما یک ویدیو است،کاور شما در میزان بازدید آن خیلی تعیین کننده است.باید طوری ویدیو رو طراحی و ضبط کنید که مخاطب ان را تا انتها تماشا کند.اگر 3 ثانیه اول ویدیو ذهن مخاطب را قلاب نکنید تمام است و پولتان سوخت میشود.

قبل از اینکه به جایی تبلیغ بدهید حتما برای ساخت ویدیو و بنر زمان کافی صرف کنید. در دوره های اموزشی ساخت ویدیو تبلیغاتی شرکت کنید یا از یک مشاور درخواست مشاوره کنید.

مرحله سوم: دعوت به اقدام در انتهای ویدیو یا در کپشن

اگر کپشن را به خوبی تنظیم نکنید و ننویسید طبیعتا کسی پیج شما را فالو نخواهد کرد.باید دقیقا بدانید که به مخاطب بگید که چه اقدامی انجام دهد.

برای مخاطب باید پیشنهادی داشته باشید که ترغیب شود تا روی دکمه لینک پیج شما کلیک کند.من بعضی وقت ها کپشن هایی رو دیدم که حتی لینک پیج شان را هم تگ نکرده اند!

مرحله چهارم : وقتی که مخاطب روی لینک شما کلیک کرد تا صفحه تان را ببیند

وقتی همه چیز تا این مرحله خوب پیش برود یعنی مخاطب روی لینک صفحه شما کلیک کرد، قبل از اینکه فالو کند با پروفایل پیکچر شما،بیو پیج تان و چند پست ابتدایی پیج تان مواجه میشود.

اگر بیو خوب و اصولی ننوشته اید و پیج تان محتوای جذاب و با کیفیتی ندارد افراد خیلی کمی شمارو فالوو خواهند کرد و همه زحمات تان و بودجه تبلیغاتی تان هدر میشود.من همیشه تاکید میکنم اگر محتوای خوبی نداری اصلا تبلیغ نکن! چون جواب نمیده

مثل این می ماند که شما روی اسفالت خیابان دانه بپاشید و ابیاری کنید و بپرسید که چرا جوانه نمی زند؟چرا سبز نمیشود؟پس حتما قبل از تبلیغات 20 تا  30 محتوای عالی با بیو عالی و هایلایت جذاب داشته باشید.

و از طرفی اگر بیوگرافی اصولی نداشته باشید خیلی بعیده که مخاطب علاقه ای به فالو کردن پیج تان داشته باشد.

هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغات هر پیج با توجه به اندازه مخاطبان آن و موضوع صفحه تفاوت دارد. ممکن است از یک پیج 100 کا برای پست 24 ساعته از شما 100هزارتومان درخواست کند و ممکن است پیج 100 کا با موضوعی دیگر 200 هزار تومان درخواست کند.

اینکه پست شما چند ساعت در آن پیج قرار بگیرد در هزینه تبلیغات شما تفاوت ایجاد میکند.اینکه پیج حالت اینفلوئنسری اداره شود و تاثیرگذاری بالایی روی مخاطب داشته باشد هزینه تبلیغات متفاوت است.

همچنین تبلیغات استوری نیز یک گزینه خیلی عالی است.در کل هیچ هزینه مشخصی وجود ندارد.بلکه شما باید بودجه تبلیغاتی خود را مشخص کنید و با توجه به بودجه سعی کنید بهترین کمپین تبلیغاتی را اجرا نمایید.

حرف آخر

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام محصولات یا خدمات خود را به اندازه کافی و قابل توجه  بفروشید در مرحله اول به افزایش فالوور در اینستاگرام نیاز دارید. بایدچند هزار فالوور جذب کنید. چون زمانی که فالوورهای شما افزایش پیدا می‌کنند، احتمال اینکه مشتری شما شوند بیشتر می‌شود.

تبلیغات موثر در اینستاگرام یکی از بهترین و سریع ترین راه های افزایش فالوور واقعی است.

تازه به کار همه هم می‌آید. زیرا فالوورها به سمت شما سرازیر می‌شوند و اگر کارتان خوب باشید حسابی مشتری شما می‌شوند. همانطور که دیدید قیمت‌ تبلیغ در صفحات بزرگ اینستاگرام اصلا بالا نیست.

اما واقعا خیلی مهم است که یک صفحه خوب و مناسب را برای تبلیغ استفاده کنید و 4 گامی را که برایتان شرح دادم را رعایت کنید تا نتیجه بگیرید.

در هر کسب و کاری که هستید و با هر میزان بودجه ای حتما برای شما صفحات بسیار مناسبی وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها تبلیغ در اینستاگرام انجام دهید.

اگر خودتان میتوانید این کار را انجام دهید و بودجه زیادی دارید که سعی و خطا کنید که هیچ. اما اگر سردرگم هستید و نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید و تخصص هم ندارید تا این 4گام را به خوبی اجرا کنید همین الان تلفن را بردارید و برای رزرو وقت مشاوره به من در واتساپ پیام بدهید (شماره 09124587915).

چون ما یک لیست بلند بالا و کامل از همه ‌ی صفحات بزرگ اینستاگرام برای تبلیغ داریم. در هر زمینه‌ای که فکرش را بکنید. از لوازم ورزشی و روانشناسی کودک گرفته تا خرید و فروش ماشین.

پیشنهاد ویژه ما برای شما

احتمالا تا الان متوجه شدید که کار تبلیغات اینستاگرامی یک تخصص است و بهتر کارتان را به یک کاردان بسپرید.در غیر این صورت احتمالا شما هم مشابه 95 درصد کسب وکارهای ناموفق اینستاگرام فقط میلیون تومان پول از دست خواهید داد.

ما برای شما یک پلن مشاوره تبلیغات اینستاگرامی عالی تدارک دیده ایم.تخصص ما تبلیغات در اینستاگرام است.پلن تبلیغاتی ما به این شکل است:

1.جلسه مشاوره تلفنی به مدت 45 دقیقه

در این جلسه تمام جزئیات و اهداف کاری شما را بررسی میکنیم تا آگاهی کامل برای هر دو طرف حاصل شود.

2.بررسی پیج شما برای اماده سازی جهت تبلیغات+ارائه مشاوره

پیج شما را بررسی میکنیم تا اگر به لحاظ محتوایی ایرادی هست برطرف شود.همانطور که اشاره کردیم اگر محتوای پیج تان عالی نباشد بازدهی خوبی از تبلیغ نخواهید گرفت.

3.بررسی بنر تبلیغاتی شما (گرافیک بنر+محتوا+متن تبلیغاتی کاور) به همراه مشاوره

اگر بنر تبلیغاتی شما عالی نباشد،اگر متن کاور جذاب نباشد،اگر در تبلیغ خود مخاطب را جذب نکنید بازخورد خوبی نمیگیرد حتی اگر در بهترین پیج ها تبلیغ کنید.

4.ارائه لیست پیج های برتر جهت تبلیغات شخصی سازی شده برای شما

این لیست برای شما اماده میشود و شامل 15 پیج برتر برای قرار دادن بنر تبلیغاتی شما در انهاست.

هزینه این پکیج مشاوره فقط 300 هزار تومان است.

راهنمای رزرو جلسه مشاوره تبلیغاتی

برای استفاده از این پلن مشاوره میتوانید از طریق

1.لینک زیر پرداخت انلاین انجام داده و اسکرین شات خود را به شماره 09124587915 در واتساپ ارسال کنید

2. یا اینکه میتوانید هزینه را به شماره کارت 5859831051735149 بانک تجارت/بنام امید اصغری واریز کرده و فیش خود را برای شماره 09124587915 واتساپ نمایید.

آیا هزینه این جلسه زیاد است؟

باید گفت که امروز 300 هزار تومان پول ناچیزی معادل 1 شلوار مردانه معمولی یا معادل یک تبلیغ استوری است که اگر بدون آگاهی انجام دهید کل 300 هزار تومان شما سوخت میشود.با این جلسه مشاوره شما میتوانید جلوی میلیون ها تومن ضرر احتمالی را بگیرید و بیشتری فالوور را برای پیج خود جذب کنید. بنابراین شما روی دانش تبلیغاتی خود سرمایه گذاری میکنید.

اگر مشاوره نگیرم چه میشود؟

هیچ اتفاقی نمی افتد.مانند بسیاری از پیج هایی که بدون اگاهی تبلیغات میکنند فالورر فیک گیرتان خواهد آمد و هیچ فروشی از اینستاگرامتان نخواهید داشت. و نهایتا شاید به این نتیجه برسید که اینستاگرام برای شما پولساز نیست.

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام کاملا با توجه به نوع پیج متفاوت و هیچ نرخ مشخصی ندارد.

راه های تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

انواع مختلفی برای تبلیغ وجود دارد.تبلیغ در پست و تبلیغ در استوری.حالا همین ویدیو پست میتواند توسط شما گرفته شود یا ویدیو توسط اینفلوئنسر گرفته شود.

بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ کدام است؟

این سوال،درست نیست.بهترین پیج های تبلیغاتی برای یک پیج با موضوع ارایش عروس با یک پیج فروش قطعات یدکی خودرو کاملا متفاوت است. بنابراین باید بهترین پیج ها را برای بیزینس خود انتخاب کنید.

در جلسه مشاوره ما یک لیست از پیج ها مناسب برای کسب و کارتان را ارائه میکنیم.

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

شما میتوانید خودتان بنر تبلیغاتی را تهیه کرده و پیج های مناسب را پیدا کنید.بعد با تک تک ادمین های پیج ها مذاکره کنید و تبلیغات خود را در پیج شان قرار دهید. یا اینکه میتوانید از تبلیغات اسپانسرینگ یا تبلیغات انبوه اینستاگرامی استفاده کنید.

نرم افزار تبلیغات در اینستاگرام

این موضوع صحت ندارد و صرفا سو استفاده از نا اگاهی افراد است.چیزی تحت عنوان نرم افزار تبلیغاتی وجود ندارد.

طراحی تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

اینکه بنر خود را چگونه طراحی می کنید،چه کاوری داشته باشید،چه متن تیتری را مینویسید،چه مطالبی را ویدیو تبلیغاتی خود به تصویر میکشید همه جزو خدمات طراحی تبلیغات در اینستاگرام محسوب میشود.

برای جلسه مشاوره تخصصی تبلیغات در اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کرده و پس از پرداخت فیش خود را به شماره 09124587915 واتساپ بفرمایید.

امید اصغری

امید اصغری هستم کمکتون میکنم با بازاریابی انلاین بیشتر بفروشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا