بازاریابی اینترنتی
موضوعات داغ

افزایش فروش اینترنتی : راهنمای جامع افزایش فروش از طریق بازاریابی اینترنتی

در این مقاله تمام روش های افزایش فروش اینترنتی را بررسی میکنیم

سوالی که اکثر مدیران و صاحبان کسب و کار میپرسند این است افزایش فروش اینترنتی چگونه اتفاق می افتد و اینکه چطور میتوان فروش محصولات و خدمات را از طریق اینترنت افزایش داد؟

اولین سوالی که من از مشتری هام که میخوان افزایش فروش داشته باشند این است که اینترنت یعنی چی؟

اینستاگرام،فروشگاه اینترنتی،سایت شرکتی ،تلگرام ،سئو سایت،ویدیو مارکتینگ در اپارات و….همه شبکه های فروش اینترنتی هستند که میتوانید از انها استفاده کنید اما قواعد خاص خود را دارند.

در این مقاله به بررسی همه موارد میپردازیم

راه های افزایش فروش اینترنتی محصولات/خدمات

1.شناخت درست بازار هدف

اولین قدم در افزایش فروش چه فیزیکی و چه فروش انلاین است که بازار هدف به درستی انتخاب شده باشد.این اصول بازاریابی است که قبل از شروع هر کسب و کاری باید به سوالات زیر پاسخ دهید.

ایا اصلا برای محصول/خدمت شما بازاری وجود دارد؟

ایا اندازه این بازار به اندازه کافی بزرگ است که جواب انتطارات شما را بدهد؟

ایا مشتریان هدف توان پرداخت پول محصول/خدمت شما را دارند؟

ایا شما در بازاری که فعالیت میکنید رقبا رو بررسی کرده اید؟

ایا مزیت رقابتی دارید که مشتریان ترجیح بدهند به جای رقیب از شما خرید کنند؟

پس از اینکه متوجه شدید بنیان کسب و کار خود مشکلی ندارید و بازار هدف را درست انتخاب کرده اید و محصول/خدمت مناسب و با کیفیتی را دارید با قیمت مناسبی عرضه میکنید اما فروشتان کافی نیست میتوانید به مرحله بعدی بروید.توصیه میکنم حتما بوم مدل کسب و کار داشته باشید و آن را تکمیل شده روی دیوار اتاق تان بچسبانید.

2.افزایش بازدید کننده کانال های اینترنتی شما

در این مقاله فرض کنیم افزایش فروش سایت/فروشگاه اینترنتی ،مدنظر شماست.(افزایش فروش اینستاگرام را در مقاله ای دیگر بررسی خواهیم کرد)

برای اینکه یک وبسایت یا فروشگاه اینترنتی فروش خوبی را تجربه کند در قدم اول باید بازدیدکننده کافی در ان وارد شود.

فروشگاه اینترنتی شما روزانه یا ماهانه چند بازدید کننده دارد؟

100 تا ،هزار تا ،یا بیشتر؟

یک راه افزایش فروش قطعا اینه که محصول ما یا خدمات ما بیشتر دیده شود و به هزاران نفر پیشنهاد شود. پس اولین کاری که ما باید انجام بدیم این است که ترافیکی از افراد علاقه مند را به سمت محصول خود روانه کنیم.

اینکار در بستر اینترنت به کمک تولید محتوا یا بازاریابی محتوا اتفاق می افتد. اولین کاری که باید بکنید این است که گوگل انالیتیک را روی سایت خود فعال کنید تا امار دقیقی از میزان ورودی خود و اطلاعات خیلی بیشتر بدست اورید.

این ابزار خیلی مهم بوده و اگر ازش استفاده نکنید انگار هیچ بازاریابی انجام نداده اید یا بازاریابی کورکورانه انجام داده اید.اندازه گیری از مهم ترین ارکان بازاریابی موثر است.چون شما باید بدانید چه اقداماتی موثر بوده تا دوباره تکرار کنید و همچنین بدانید چه اقداماتی موثر نبوده تا دیگر وقت و انرژی خود را صرف انها نکنید.

خیلی مهمه که فعالیت هاتون رو بسنجید و بعدا با انالیز انها روندتان را بهبود ببخشید.

پس از اینکه گوگل انالیتیک را بررسی کردید و متوجه شدید که بازدید کافی ندارید باید به فکر افزایش بازدید باشید.

افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت به دو صورت پولی و رایگان میتواند انجام شود.

بیاید روش های رایگان را در ابتدا بررسی کنیم

الف)سئو سایت

بهترین راه افزایش بازدید رایگان سئو سایت است.سئو سایت فرایندی است که در طی ان سایت شما در کلمه مدنطرتان میتواند به صفحه اول نتایج گوگل بیاید تا وقتی کاربران کلمه ای را سرچ میکنند ،سایت شما را ببینند و وارد سایت شما شوند.

وقتی سایت شما لینک اول ظاهر شود انگار شما بهترین و بزرگترین و پربازدید ترین مغازه شهرتان را در اختیار دارید(چه فروشی!) مثلا همین مقاله ای که در حال خواندنش هستید را بنده در کلمه “افزایش فروش اینترنتی” سئو کرده ام تا وقتی شما سرچ کردید من را پیدا کنید.

اگر میخواهید کمی درباره سئو کردن سایت یاد بگیرید مقاله زیر را بخونید.

پیشنهاد: آموزش سئو 2019

اگر میخواهید که سئو سایت خود را برون سپاری کنید تیم ما اینکار را با قیمت مناسب برای شما انجام میدهد.روی خدمات سئو سایت کلیک کنید.

ب) هدایت ترافیک از طریق سوشال مدیا

شبکه های اجتماعی از راه های مهم جذب ترافیک ورودی برای فروشگاه اینترنتی شما است. مهم ترین شبکه اجتماعی ایران که در حال حاضر فیلتر نشده اینستاگرام است. اینستاگرام 24 ملیون کاربر فعال ایرانی دارد که میتوانند مشتری محصول/خدمت شما باشند.

برای اینکه در اینستاگرام موفق باشید باید قواعد ان را یاد بگیرید. اینستاگرام در نگاه عوام بسیار ساده به نظر می رسد.اما برای افرادی که قصد بیزینس دارند به این سادگی نیست.الگوریتم های اینستاگرام هر روز پیچیده تر میشود و نیاز است که در این حوزه از اهل فن یاد بگیرید.

در مقاله افزایش فروش اینستاگرام به این موضوع پرداخته ایم.

روش های جذب ترافیک پولی برای فروشگاه اینترنتی

الف)گوگل ادز یا تبلیغات گوگل

وقتی شما در گوگل سرچ می کنید با دو نوع نتیجه رو به رو میشوید. نتایج اورگانیک یا رایگان(که 10 تا نتیجه است ) و دیگری نتایج ادز یا پولی اصطلاحا. یعنی شما به گوگل پول تبلیغات پرداخته کرده اید که شما را در نتایج جست و جو کلمه مدنظرتان بالای 10 سایت صفحه اول نشان دهد.

هزینه این نوع تبلیغات ارزی و به صورت کلیکی پرداخت میشود.اگر از این تبلیغات به درستی استفاده کنید میتواند نتایج بسیار عالی در فروش شما ایجاد کند.

ب)تبلیغات کلیکی همچون یکتانت و …

سایت یکتانت یک پلتفرم تبلیغات اینترنتی ایرانی است که به صورت کلیکی کار میکند.شما میتوانید تبلیغات،محتوا و تصاویر بنر خود را در این سامانه اپلود کنید و سایت هایی که تمایل دارید تبلیغ شما در آن نمایش داده شود نیز مشخص کنید.

پس از این کار و شارژ کردن حسابتان با توجه به بودجه تان و قیمت هر کلیک میتوانید ورودی های هدفمندی دریافت کنید.

پ)تبلیغات بنری مثلا در اپارات و سایت های بزرگ

شما میتوانید در اپارات و ورزش 3 یا دیگر سایت ها با توجه به کسب و کارتون ،تبلیغات بنری انجام دهید.

مثلا بنر شما به مدت 1 ماه در سایت ایکس با قیمت y تومان قرار داده میشود و کاربران با کلیک کردن میتوانند وارد سایت شما شوند.

ت) تبلیغات افلاین:مجله،تراکت،بیلبورد و…

شما وقتی تبلیغات افلاین یا فیزیکی انجام میدهید حتما باید کاری کنید تا مردم وارد سایت و شبکه های اجتماعی شما شده تا عضو شوند و همچنین ترافیک فروشگاه اینترنتی شما بیشتر شود.

با اینکار میتوانید کاربران را بیشتر با کسب و کار خود درگیر کنید و فروش خود را افزایش دهید.

3.افزایش تبدیل سایت

در قسمت قبل انواع روش های افزایش بازدید سایت شما را گفتم و با انجام این روش ها میتونید ماهانه چند هزار ورودی داشته باشید و اگر فقط درصد کمی از این افرادبه مشتریان شما تبدیل شوند از لحاظ مالی به استقلال می رسید.

در بازاریابی اینترنتی علمی وجود دارد به نام تبدیل.

یعنی چطور کاری کنیم تا بازدید کنندگان سایت تبدیل به خریدار و سپس تبدیل به مشتریان ما شوند.

با افزایش درصد تبدیل طبیعتا هزینه های تبلیغاتی ما مقرون به صرفه میشود و با این کار ما دوباره پول داریم تا تبلیغ کنیم.

به این خاطر اگر شما هزاران بازدیدکننده داشته باشید اما تبدیل سایت شما پایین باشد به زودی باید بیزنس انلاین خود را تعطیل کنید.

در مغازه فیزیکی هم همین طور است.فرض کنید افراد فقط وارد مغازه شوند اما هیچ خریدی انجام ندهند پس از چند ماه مجبور هستید کسب و کار خود را جمع کنید.

در افزایش تبدیل سایت نکات بسیار ریزی وجود دارد که باید بر انها اشراف کامل داشته باشید خود شما یا تیم بازاریابی شما باید مسلط به تبدیل باشد.

پیشنهاد میکنم در تیم بازاریابی خود افراد اموزش دیده جهت فعالیت دیجیتال مارکتینگ حرفه ای داشته باشید. چندین برابر پولی که در این مسیر هزینه میکنید به زودی برخواهد گشت.

طراحی سایت،رابط کاربری سایت،سرعت سایت،محتوای تولیدی شما،فرم های صفحات فرود ،محل قرارگیری دکمه ها و … همه در تبدیل سایت شما اثرگذار است.

یکی از کارهای تخصصی تیم بنده در این سایت،افزایش بازدید کننده و البته افزایش تبدیل سایت شماست.

مهم ترین اقدام جهت افزایش تبدیل سایت

از مهم ترین اقداماتی که برای افزایش فروش سایت و افزایش تبدیل سایت باید انجام دهید راه اندازی یک سیستم ایمیل مارکتینگ حرفه ای است.

طبق امار 99 درصد کسانی که وارد سایت شما میشوند در بار اول هیچ خریدی انجام نمی دهند و بعد از اینکه سایت شما را ترک کردند دیگر اصلا ان را به یاد نمی آورند. در این صورت کل زحمات شما برای ایجاد ترافیک تلف شده است.

به کمک سیستم ایمیل مارکتینگ حرفه ای شما میتوانید اطلاعات افراد بازدید کننده را جمع اوری کنید و سپس با استفاده از ایمیل مقالات جدید،محصولات جدید و پیشنهاد های جدید یا فروش های ویژه را به این افراد اطلاع رسانی کنید.

با استفاده از بازاریابی ایمیلی میتوانید اعتبار خود را بالا ببرید و همین طور شاهد افزایش فروش اینترنتی خود باشید.

 

4.بهبود تجربه مشتری و ایجاد فروش های ثانویه

همانطوری که قبلا شنیده اید فروش دوم به مشتری 15 مرتبه آسان تر از فروش اول است. چرا؟

به این دلیل که قبلا از شما سرویس گرفته است و اگر خدمات خوبی را ارائه داده باشید الان به شما اعتماد دارد.پس باید از این فرصت استفاده کنید و دوباره روی مشتریان قبلی خود بازاریابی کنید.

هدف از تجارت فقط این نیست که به هرکس یکبار بفروشیم و تمام. به این دلیل که تبلیغات هر روزگرانتر میشود،جلب توجه افراد هر روز سخت میشود،رقابت هر روز بیشتر میشود.

بنابراین وقتی شما یک مشتری ایجاد کردید نباید ان را از دست بدهید.اصل سود شما و بازگشت سرمایه شما در خرید دوم و سوم و… اتفاق می افتد.

درغیر این صورت سود شما از میزان هزینه ای که برای تبیلغات و بازاریابی کرده اید کمتر خواهد بود و احتمالا شکست میخورید.

خیلی مهم است با هر خرید به مشتری تجربه ای بدهید که علاقه مند باشد دوباره از شما خرید کند و حتی اگر خودش نیازی به خرید دوباره نداشت شما را به اطرافیانش معرفی کند.

انقدر باید خدمات خوب بدهید که جرئت داشته باشید از مشتری تان درخواست ارجاع کنید.

یکی از بهترین راه های فروش دوم و سوم و… به افراد این است که به آنها پیشنهادات ویژه ارائه کنیم. پیشنهادات ویژه خیلی میتواند گسترده باشد. مثلا اگر شما فروشگاه اینرنتی لبتاپ دارید میتوانید پیشنهاد بدهید که اگر تا فردا این لبتاب را بخرید کیف و موس رو هم هدیه میدهیم.

شما میتواند انواع سناریوهای تخفیف داشته باشید و با کمک این پیشنهادات فروش های بیشتری رو تجربه کنید.

کلام اخر در افزایش فروش اینترنتی

اگر 4 مرحله ای که در این مقاله اشاره کردم را به درستی انجام دهید مطمین باشید فروش اینترنتی شما افزایش خواهد داشت.

برای مشاوره و انجام امور بازاریابی اینترنتی شما میتوانید از طرق تماس با ما، با بنده در ارتباط باشید.

امید اصغری هستم.

 

نیاز به طراحی فروشگاه اینترنتی دارید؟

با فروشگاه اینترنتی فروش خود را متحول کنید

یکی از خدمات اصلی ما در امید اصغری،طراحی فروشگاه اینترنتی مطابق خواسته ها و نیاز های شما صاحبین کسب و کار است.برای ساخت سایت فروشگاه اینترنتی میتوانید یک جلسه مشاوره رایگان از ما دریافت کنید.

امید اصغری

امید اصغری هستم کمکتون میکنم با بازاریابی انلاین بیشتر بفروشید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا